EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Ndërpritet Samiti i BE-së, vazhdimi caktohet për nesër

Liderët e 28 vendeve anëtare të BE-së nuk arritën kompromis për pozicionet udhëheqëse në institucionet e Unionit,  për shkak të së cilës pas 18 orëve bisedimeve e ndërprenë Samitin e filluar mbrëmë dhe vazhdimin e tij kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk e ka caktuar për nesër në orën 11.

Back to top button
Close