0_Македонија.ПорталГраѓански секторОпштество

Научно стручна дебата за намалување на ризици од катастрофи

Научно стручна дебата „Намалување на ризици од катастрофи – градење на отпорно општество“ ќе се одржи денеска во Скопје во организација на Факултетот за безбедност-Скопје (УКЛО) и Институтот за социолошки и политичко правни истражување од Скопје (УКИМ).

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close