ЕвропаЕвропа.Портал

Над 40 швајцарски војници хоспитализирани со стомачни болки, четворица во критична состојба

Над 40 војници и регрути од академија во Швајцарија беа примени вчера во болници по влошување на здравствената состојба. Четворица од нив се во критична состојба.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close