БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Најмасовниот протест на албанската опозиција заврши мирно

Со обраќањето на лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, од пред партското седиште, заврши синоќешниот, десетти по ред „национален протест“ на обединетата албанска опозиција, кој е прв по локалните избори на 30 јуни, кои таа ги бојкотираше.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close