Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

На Конференцијата за слобода на медиумите одбиена акредитацијата на „Раша тудеј“ и на „Спутник“

Во Лондон утре почнува дводневната глобална конференција посветена на слобода на медиумите, на која главни теми ќе биде градење на доверба во медиумите и борба против дезинформации, одржливост на медиумите, национални рамки и законодавство, како и заштита и кривично гонење на претставниците на медиумите

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close