ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 06.07.2019 година во времето од 00:00 до 03:30 часот од страна на полициски службеници била извршена акциска контрола во угостителски објект лоциран на регионалниот пат за с.Сараќино. Во објектот биле затекнати лицата Е.Ќ.(26) и Љ.Н.(31) двајцата од Тетово кои при извршенниот преглед кај нив била пронајдена наркотична дрога хашиш. Потоа било затекнато и лицето М.К.(23) од Р.Албанија кој немал регулиран престој во РСМ. Лицата биле приведени во полициска станица за понатамошна постапка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close