0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава против Н.Ш.(31) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека извршил „тешка кражба“. На 25.06.2019 година во периодот од 15.30 до 16.45 часот на паркинг простор на бул.„АСНОМ“ во Скопје со употреба на сила од патничко возило „Фолксваген голф“ со со скопски регистарски ознаки, сопственост на Ј.М., одзел торба со лични предмети и спортска опрема, по што побегнал. По преземени мерки, на 03.07.2019 Н.Ш. бил пронајден и лишен од слобода. Во разговор со полициски службеници тој го признал делото.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close