Svet.SlajderСветСвет.Портал

Мун: Северна Кореја и САД почнаа нова ера на мир

Претседателот на Јужна Кореја, Мун Џае-ин денеска изјави дека Северна Кореја и САД „всушност“ ставија крај на непријателските односи и почнаа нова ера на мирот со средбата на Ким Џонг-ун и Доналд Трамп

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close