0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидеоЕкономија

Мониторинг извештај за АЕК и АВМУ: Неизбалансирани приходи и расходи и висок процент на поништени набавки

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) и Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) треба да ја подобрат транспарентноста и отчетноста, да ги избалансираат приходите и расходите, да се залагаат за што поголема реализација на Планот за јавни набавки, со што ќе ја подобрат ефикасноста во работењето како регулатори што треба да го заштитат јавниот интерес.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close