Најава на настани

МИА Најави – свет

Хелсинки - Средба на министрите за правда на ЕУ.

19 Јули 2019

Хелсинки – Средба на министрите за правда на ЕУ.

Пекинг – Посета на дипломатскиот асистент на францускиот претседател Емануел Макрон

Берлин – Летна прес конференција на Ангела Меркел.

Буенос Ајрес – Посета ма американскиот државен секретар Мајк Помпео.

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close