МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

10:00/22 јули 2019

10:00/22 јули 2019

Европски рекордери по потрошувачка на вода, скопјани најмногу со 640 литри дневно
Награда за Теона Стругар-Митевска на филмскиот фестивал во Пула
Филип Рикер неделава во Атина и Скопје
Во Крушево трибина за придобивките од развојот на еко туризмот
Амбасадорот Жбогар ќе ја посети Општина Новаци во рамки на кампањата „ЕУ за тебе“
Законот за идниот статус на СЈО неделава во Собранието
Борис Џонсон: Ќор-сокакот околу Брегзит може да се надмине со трговски договор
На лондонски аеродром запленети повеќе од 100 килограми злато вредно 4,5 милиони евра
Помпео: Асанж ќе им биде испорачан на САД
Најмалку 32 лица загинале од громови за еден ден во Северна Индија

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close