МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

16:00/19 јули 2019

16:00/19 јули 2019

Анѓушев: До крајот на 2020 година просечната плата во државата ќе биде 30.000 денари
Државата ќе ги преземе ингеренциите во градежништвото од Струга и Охрид
Заев: Бугарија е наш стратешки партнер и искрен и голем пријател
Законот за ЈО следната недела пред Парламентот, за шеф на реформираното СЈО предложена Русковска
Заев – Каириене: Поддршка за датум за почеток на преговорите со ЕУ во октомври
Харадинај: Oчекуваме дијалогот да донесе меѓусебно признавање на Косово и Србија
Силен земјотрес во Атина(ДПЛ)
Холандската Влада ја прифаќа одлуката на Врховниот суд за делумната одговорност за Сребреница
Силна експлозија во фабрика за гас во Кина (ДПЛ)
Кинеската вселенска лабораторија “Небеска палата“ изгоре во текот на враќањето кон Земјата

Back to top button
Close