МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

14:30/22 јули 2019

14:30/22 јули 2019

Амбасадорот Жбогар во рамки на кампањата „ЕУ за тебе“ ја посети Општина Новаци
Водата во Охридското Езеро исправна за капење и рекреација
Дендиас: Ќе се стремиме кон продлабочување на односите со северниот сосед
Димитров се сретна со специјалниот пратеник на премиерот на Канада за ЕУ и Европа
Проактивно лидерство и зајакнување на економската дипломатија побара бизнис заедницата од Пендаровски
Со сузбивање на нелегалната продажба на тутун се штитат 20.000 семејства
Тачи: Одлуката на Меѓународниот суд за правда – најголема меѓународна победа на Косово
РТК: Вонредните избори во Косово ќе се одржат на 8 септември
Пожар во Фиренца предизвика откажувања и хаос во железничкиот сообраќај
Кина воведува такси на производи од ЕУ, Јапонија, Јужна Кореја и Индонезија

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close