Фудбал

Меси ги критикуваше судиите по поразот од Бразил

Капитенот на Аргентина, Лионел Меси изрази незадоволство од делењето на правдата во поразот (0:2) од Бразил во полуфиналето на Копа Америка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close