Оригинални текстови

МЕПСО: Груби дезинформации се наводите дека може да пропадне инвестицијата за електроенергетско поврзување

Во текст објавен на информативниот портал „Плусинфо“ вчера изнесени се груби дезинформации и невистини со кои се прави обид да се наруши угледот на генералниот директор на МЕПСО, мноштво компетентни професионалци вработени во компанијата, а воедно и угледот на самата компанија столб на националниот електроенергетскиот систем.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close