СветСвет.Портал

Мексико иницираше програма за репатријација на централноамериканските мигранти

Мексиканската Влада започна со спроведување на програма за враќање на мигрантите од централноамериканските земји кои се наоѓаат на територијата на Мексико во нивните матични држави.  

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close