Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Макрон заинтересиран за да работи „брзо“ со Борис Џонсон

-Топло му честитам на Борис Џонсон и ќе го повикам веднаш штом тој официјално ќе стане премиер, веројатно в среда, рече Емануел Макрон, кој зборуваше пред новинарите заедно со новата претседателка на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен во претседателската палата во Париз.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close