СветСвет.Портал

Мадуро понуди преговори со опозицијата, Гуадо не преговара со диктатори

Венецуелскиот претседател Николас Мадуро изјави дека е подготвен да преговара со опозицијата за излез од политичката криза. Меѓутоа, неколку часа подоцна, лидерот на опозицијата, Хуан Гуаидо, одговори дека „нема да преговара со диктатура“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close