0_Магазин.ПорталЗанимливости

Луѓето најверојатно ќе може да се размножуваат во Вселената

„Мал чекор за науката, но потенцијално огромен скок за човештвото“ - гласи коментарот на шпанските научници, кои развија теорија дека замрзната сперма, испратена во Вселената, сè уште може да се користи за оплодување

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close