0_Спорт.ПорталТенис

Лајовиќ со прва титула во кариерата

Четвртиот носител на турнирот триумфраше во финалето на тунирот над Атила Балаж (Унгарија) со 7: 5, 7: 5.

Умаг, 22 јули 2019 (МИА) – Душан Лајовиќ триумфираше на тенискиот турнир во Умаг, Хрватска, со награден фонд од 525.000 евра.

Четвртиот носител на турнирот триумфраше во финалето на тунирот над Атила Балаж (Унгарија) со 7: 5, 7: 5.

Србинот победи за еден час и 52 минути и ја освои првата АТП титула во својата кариера.вз

Таг
Back to top button
Close