Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Косово забранува влез за официјални лица од Србија

Косовското Министерство за надворешни работи донесе одлука да не им даде дозвола на официјални претставници од Белград да влезат на територијата на Косово, објави РТК.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close