0_Спорт.ПорталФудбал

Кореа се разбра со Милан

„Скај Италија“ веќе објави за преговорите меѓу 24-годишниот играч и италијанскиот гигант. Како резултат на тоа, изворите од Аргентина потврдија дека договорот се чини многу веројатен.

Мадрид, 21 јули 2019 (МИА) – Селекторот на Атлетико Мадрид, Анхел Кореа ги утврди своите лични услови со Милан, а првата понуда на „росонерите“ за него не е далеку од бараните 50 милиони евра.

„Скај Италија“ веќе објави за преговорите меѓу 24-годишниот играч и италијанскиот гигант. Како резултат на тоа, изворите од Аргентина потврдија дека договорот се чини многу веројатен.

Напаѓачот на „јорганџиите“ во моментов практично ги чека двата клуба да преговараат едни со други за трансферната цена. Штом тоа се случи, сè е подготвено за него да го потпише.

Кореа има 2 гола во 12 натпревари за репрезентацијата на Аргентина. Тој игра во Атлетико од јануари 2015 година по трансферот од „Сан Лоренцо“ за 7,5 милиони евра. Во 188 официјални мечеви за тимот од Мадрид постигна 30 гола и даде 28 асистенции.вз

Таг
Back to top button
Close