Дописници МКДКултураКултура.Портал

Концерт на тенорот Шкодран Толај и пијано придружба на Дарко Мариновски во рамки „Лето на тетовската култура“

Концерт на тенорот Шкодран Толај во пијано придружба на Дарко Мариновски ќе се одржи вечерва во рамки на „Лето на тетовската култура“.

Тетово, 21 јули 2019 (МИА) – Концерт на тенорот Шкодран Толај во пијано придружба на Дарко Мариновски ќе се одржи вечерва во рамки на „Лето на тетовската култура“.

Двајцата млади музичари ќе изведуваат делови од познати оперети.

Концертот ќе се одржи со почеток во 20 часот во Центарот за култура „Иљо Антески-Смок“ во Тетово. Влезот е бесплатен и слободен за сите заинтересирани.ас/скс/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close