0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Катица Јанева на боледување од 16 јули

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева од 16 јули официјално е на боледување, потврдија за МИА од СЈО.

Скопје, 18 јули 2019 (МИА) – Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева од 16 јули официјално е на боледување, потврдија за МИА од СЈО.

Боледувањето Јанева го отворила на 16 јули, односно еден ден откако депонира оставка од функцијата, која, како што соопшти, ќе биде активирана штом се постигне договор за законот за јавното обвинителство.

Подоцна истиот ден на Катица Јанева по наредба на Обвнителството за организиран криминал, и беше одземен мобилниот телефон поради случајот „Рекет“. дма/са/

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close