Избрано

Каде можете да станете магистер по шпионажа

Германските агенти во тајните  служби годинава ќе почнат да се едуцираат на факултетите, пишува „Дојче Веле“, додавајќи дека целта на ова мерка е да се подобри соработката меѓу службите.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close