0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Каде е детето побезбедно – на интернет или на улица?

Родителите можат да бидат мирни. Детето нема да падне од велосипедот, нема да биде погодено од пијан возач, ниту пак киднапирано од некој перверзен човек. И пријатното е споено со корисното - додека се на интернет, каде што уживаат во виртуелната реалност, тие дури можат да научат нешто, ако ништо друго,  по некој збор од англискиот јазик или да станат основа за кариера на иден компјутерски експерт.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close