Избрано

Исповед на Хатиџа од Сирија за тортурите што ги доживеала во Асадовиот подземен затвор

Сиријката Хатиџа Ахмет (38), која пред неколку години била заробена од силите на сирискиот режим, раскажа дека пред четири години била заробена во Дамаск, по што била однесена во подземен затвор, каде што била изложена на тортури

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close