0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Илиев на позајмица во словачки Серед

Откако не се качи на авионот за предсезонските подготовки на „топџиите“ во САД, Илиев потврди дека следната сезона ќе ја мине на позајмица во словачки Серед.

Лондон, 12 јули 2019 (МИА) – Македонскиот репрезентативен голман, Дејан Илиев (24) го напушти Арсенал.

Откако не се качи на авионот за предсезонските подготовки на „топџиите“ во САД, Илиев потврди дека следната сезона ќе ја мине на позајмица во словачки Серед.

Инаку Илиев бранеше само за младинскиот тим на Арсенал и не доби шанса за докажување во првиот тим.

Минутажата која ќе ја добие во словачкото првенство, дефинитивно ќе му даде повеќе шанси за да се избори за стартното место во „жолто-црвениот“ дрес.вз

Таг
Back to top button
Close