Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Харадинај негира дека им е забранет влез на српски функционери во Косово

Кабинетот на косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска демантира дека Владата на Косово донела одлука да им го забрани влезот во земјата на официјалните претставници на Србија, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close