0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталSvet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници СветТема

Грците утре ќе комбинираат плажа и избори

Обврската на граѓаните да учествуваат во демократскиот процес за избор на следната влада, може без тешкотии да се комбинира со плажа, рече лидерот на Нова демократија, Кирајкос Мицотакис во едно од неговите интервјуа за грчките медиуми во изминатите денови.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close