0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаТема

Голем интерес на работниците за ваучери за субвенциониран одмор

Работниците со ниски месечни примања од државата покажале голем интерес за користење на ваучерите од 15 илјади денари што ги нуди Министерството за економија, во рамки на јавниот повик објавен на 17 минатиот месец преку Програмата за домашен туризам за работници со ниски приходи за 2019 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close