0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Европскиот Совет постигна договор за номинациите

Лидерите на земјите членки на ЕУ се договорија да ја номинираат сегашната германска министерка за одбрана, Урсула Фон Дер Лајен за претседателка на Европската Комисија, јави дописничката на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close