0_Магазин.ПорталСцена

Едвард Фурлонг во новиот „Терминатор“ филм

Детето ѕвезда од „Терминатор 2“, Едвард Фурлонг се враќа како Џон Конор во новиот, шести „Терминатор“ филм, со поднаслов „Мрачна верба“, чијашто премиера ќе се случи на 1 ноември годинава

Лос Анџелес, 19 јули 2019 (МИА) – Детето ѕвезда од „Терминатор 2“, Едвард Фурлонг се враќа како Џон Конор во новиот, шести „Терминатор“ филм, со поднаслов „Мрачна верба“, чија премиера ќе се случи на 1 ноември годинава.

Режисерот на филмот, Џејмс Камерон тоа го соопшти на Конференцијата за стрипови во Сан Диего.

Од објавените трејлери, веќе се знаеше дека улогите ќе ги повторат и Арнолд Шварценегер и Линда Хамилтон. си/сд/

Таг
Back to top button
Close