Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Дендиас ја презеде функцијата министер за надворешни работи на Грција

Надворешната политика не е соодветна за партиски конфронтации, ние како Влада ќе се стремиме кон најголем можен консензус, рече новиот шеф на грчката дипломатија, Никос Дендиас за време на преземањето на функцијата од неговиот претходник, Јоргос Катругалос во Министерството за надворешни работи на Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close