0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Царовска ќе разговара со директорите за зголемување на платите на вработените во градинките

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска ќе се сретне со директорите и вработени во детските градинки.

Скопје, 23 јули 2019 (МИА) – Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска ќе се сретне со директорите и вработени во детските градинки.

На средбата, информираат од МТСП, ќе се разговара за зголемувањето на платите на вработените во градинките. вј/са/

Back to top button
Close