БалканБалкан.Портал

Бура на Јадранот, 25.000 молњи

Делови од Јадранот вчера попладне беа погодени од силно невреме, а на островот Хвар се случи појава на метеоролошко цунами, пишуваат хрватските медиуми.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close