ЕвропаЕвропа.Портал

Боинг 737 на руската компанија Утер принудно слета во Москва

Авион на руската компанија Утер на летот Москва - Берлин принудно слета на московскиот аеродром Внуково откако преку Литванија се врати поради проблеми со системот за климатизација.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close