Дописници МКДРепортажа

Бар – град на два волшебни брега

Првото нешто што ви паѓа на ум кога ќе се спомене градот Бар во Црна Гора сигурно е пругата Белград - Бар и дека е едно од најголемите пристаништа на брегот на Јадранско Mоре. Но, таа перцепција може да ја имаат само тие што подолго време не летувале во овој град на јужниот дел на најмалата балканска држава.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close