0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Американската амбасадорка Бернс во посета на Собранието

Новоименуваната амбасадорка на САД во земјава Кејт Мери Брнс денеска ќе го посети Собранието на Република Северна Македонија каде ќе има средба со спикерот Талат Џафери.

Скопје, 23 јули 2019 (МИА) – Новоименуваната амбасадорка на САД во земјава Кејт Мери Бернс денеска ќе го посети Собранието на Република Северна Македонија каде ќе има средба со спикерот Талат Џафери.

Покрај тоа, Џафери денеска во законодавниот дом ќе одржи неформална средба со претставници на медиумите, на која се разговара за тековните и идните активности на Собранието. вј/са/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close