0_Sport,PortalFutboll

Alvesh si lojtar i lirë afër transferimit në Mançester Siti

Braziliani Dani Alvesh mund të transferohet në Mançester Siti si lojtar i lirë, njofton "Globo Esporte".

Mançester, 11 korrik 2019 (MIA) – Braziliani Dani Alvesh mund të transferohet në Mançester Siti si lojtar i lirë, njofton “Globo Esporte”.

Ai momentalisht nuk ka ekip, pasi e ka ndërprerë bashkëpunimin e tij me PSZH-në dhe tani kërkon sfidë të re.

Menaxheri i “qytetarëve”, Pep Guardiola mirë e njeh dhe beson se mund të kryejë punë të shkëlqyer me përvojën e tij të madhe.

Në sezonin e fundit ai ka luajtur në 34 ndeshje dhe shënoi tre gola për kampionin francez. bsh/

 

Таг
Back to top button
Close