Дописници МКДПолитички партии

Зијадин Села: Одговорност да има и од највисоките членови на ДУИ

Претседателот на Алијансата на Албанците Зијадин Села од редовниот состанок на централното раководство што се одржа во Тетово во изјава за медиумите ги коментираше актуелните политички случувања. Тој посочи дека Алијансата е за пропорционален модел со отворени листи, а изјави дека треба да се утврди одговорноста на ДУИ околу изборот на судии и обвинители.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close