EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Zelenski në Paris, Makron i premtoi se do t’i ndihmojë në bisedimet me Rusinë

Presidenti francez, Emanuel Makron premtoi se do t'i ndihmojë presidentit të ri të Ukrainës, Vollodiumir Zelenski në përpjekjet e tij për të vendosur paqe në lindje të vendit dhe në negociatat me Rusinë.

Back to top button
Close