0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидеоПолитика

Заев најави смени на осум министри, како и на дваесетина раководители на државни и јавни претпријатија

Претседателот на СДСМ и на Владата Зоран Заев денеска од Охрид истакна дека реконструкцијата на Владата ќе значи смени на осум министри, како и нови кадровски решенија за раководни функции на дваесетина државни и јавни претпријатија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close