0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Заев и Анѓушев со порака до германските бизнисмени: Во Северна Македонија има поволни услови за инвестирање

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретнаа со претставници на дел од најголемите компании во Германија на кои им порачаа дека во Северна Македонија има поволна клима за инвестирање.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close