БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вуцис: Меѓу 10 и 13 јуни Ципрас ќе побара од претседателот предвремени избори

Проценката на претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис е дека премиерот на Грција, Алексис Ципрас во периодот меѓу 10 и 13 јуни ќе ја посети претседателската палата и од Прокопис Павлопулос ќе побара да се распушти Парламентот и да се распишат предвремени парламентарни избори.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close