0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакометРезултати

Втор пораз од Словенија за македонските ракометарки во баражаот за СП

Македонската ракометна репрезентација синоќа загуби од селекцијата на Словенија и во вториот бараж натпревар за пласман на Светското првенство 2019 во Јапонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close