0_Магазин.ПорталЗанимливости

Во вештачка акумулација во Ирак откриена градба стара 3.400 години

Градба стара 3.400 години е откриена во вештачката акумулација Мосул Дам на брегот на реката Тигар во автономната област Ирачки Курдистан, откако нивото на водата значително се намалило како последица на големата суша.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close