0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Во Собранието продолжува вториот дијалог од процесот „Жан Моне“

Во Собранието на Република Северна Македонија и денеска продолжува вториот дијалог од процесот „Жан Моне“, со кој копретседаваат европратеникот и известувач за нашата земја Иво Вајгл и европратениците Едуард Кукан и Кнут Флекенштајн.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close