Дописници МКДОпштество

Во село Црник одржана едукативна работилница за новиот закон за социјална заштита

Со последната работилница одржана во село Црник, заврши серијата едукативни работилници, на кои се разговараше за новиот закон за социјална заштита. Работилниците, како што информираа од НВО „КХАМ“ која е организатор, освен во село Црник се спроведоа и во општините Делчево и Виница.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close