Дописници МКДОпштински вести

Во Пехчево ќе се ловат кучиња скитници и кучиња што имаат сопственици

Општина Пехчево во наредните денови ќе почне со реализација на законската обврска за заловување кучиња скитници и кучиња кои имаат сопственик, а слободно шетаат по улиците. Како што информираат од општината, заловувањето на кучињата ќе се врши од страна на  АД ветеринарно сточарски центар „Тодор Велков“ од Куманово, која е избрана фирма на претходно објавениот тендерот за вршење на оваа услуга.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close